Zatížení
Tato část ovládacího stromečku obsahuje možnost zadávat a upravovat zatížení na konstrukci. Jako zatížení lze zadat:
- Silové zatížení a zatížení ohybovými momenty - základní typ zatížení, možné zadávat liniová i bodová zatížení
- Pokles (deformace) podpor - možnost zadat zatížení konstrukce formou deformace podpor. Tento typ zatížení je možné vkládat pouze v místech podepření konstrukce, zatěžovací stav musí mít zvolen kód "Deformační".
- Ohřátí či ochlazení konstrukce - zatížení dílců rovnoměrnou nebo nerovnoměrnou změnou teplot. Možné zadat pouze v zatěžovacích stavech s kódem "Teplotní"
Zadávání zatížení je v ovládacím stromečku dále členěno do následujících částí:
- Zatěžovací stavy - v této části se zadává seznam a vlastnosti zatěžovacích stavů
- Zatížení - tato část slouží k samotnému zadávání zatížení do předem definovaných zatěžovacích stavů
- Kombinace - v této části se pomocí kombinací určuje vzájemné spolupůsobení jednotlivých zatěžovacích stavů
Zadávací rám v tomto režimu obsahuje rozbalovací seznam "Aktivní zatěžovací stav", ve kterém lze zvolit zatěžovací stav, který se vykresluje na pracovní ploše a který lze upravovat. Shodný rozbalovací seznam je též umístěn v záhlaví pracovní plochy. Seznam dostupných zatěžovacích stavů musí být definován v části "Zatěžovací stavy". Dále zadávací rám obsahuje tabulky se seznamy styčníkových a dílcových zatížení, která jsou v aktivním zatěžovacím stavu obsažena. Přidávání a úprava těchto zatížení jsou popsány v části "Zatížení", využít lze například odpovídající příkazy v ovládacím stromečku nebo v kontextovém menu na pracovní ploše.
Režim "Zatížení" ovládacího stromečku